Właśnie dotarło do nas Świadectwo Kwalifikacji (UAVO VLOS), uprawniające do komercyjnego wykorzystania drona (czy poprawnie: Zdalnie Pilotowanego Statku Powietrznego) 😉

fotografia lotnicza zakopane

Tym samym możemy zaoferować Wam legalne wykonywanie zdjęć lotniczych na terenie Zakopanego, Podhala, Krakowa, Warszawy i reszty Polski. Oferta fotografii z drona, jest szczególnie adresowana do administratorów obiektów hotelowych, firm i właścicieli budynków, organizatorów imprez plenerowych. Wykonujemy też zdjęcia ślubne z drona oraz ujęcia filmowe podczas ślubu, wesela i sesji plenerowej.

Na wyposażeniu posiadamy dwa wielowirnikowce: sześciowirnikowy hexakopter umożliwiający podpięcie aparatu bez-lusterkowego albo małej kamery oraz uniwersalny i bardzo mobilny quadkopter, wyposażony w jedno calową matrycę Sony, o znakomitej jakości nagrywania filmów (do rozdzielczości 4K @60p) lub zdjęć o rozdzielczości 20 megapikseli.

Bardzo istotną kwestią jest bezpieczeństwo wykonywania lotów dronem. Trzeba mieć świadomość, że przestrzeń powietrzna jest miejscem, w którym może poruszać się wiele statków powietrznych, gdzie dron jako najmniejszy i najsprawniejszy użytkownik tej przestrzeni, jest zobowiązany ustępować pola wszystkim innym użytkownikom. Wiele obszarów może być częściowo lub całkowicie wyłączonych z możliwości poruszania się bezzałogowym statkiem powietrznym.

Nie mniej istotne od tego gdzie latamy, jest to nad czym lub nad kim latamy. Nawet jeśli coś jest dopuszczone (lub nie ujęte) przez przepisy prawa, to skrajnie nieodpowiedzialne byłoby latanie bezpośrednio nad grupami osób (imprezy sportowe, koncerty itp.) W takich sytuacjach latać należy jedynie poza grupami ludzi i wykonywać zdjęcia lub filmy z pewnej odległości. Podobnie ryzykowną kwestią jest latanie na zbyt długim dystansie lub pułapie. W każdej sytuacji mogą wystąpić nieprzewidziane zakłócenia sygnału radiowego bądź GPS, daleki lot może znacznie utrudnić zapanowanie nad statkiem powietrznym.

Ostatnią kwestią, którą zawsze należy rozważyć przed rozpoczęciem lotu, są warunki pogodowe. Silny wiatr, (a w szczególności gwałtowne podmuchy), mogą utrudnić lądowanie a nawet przewrócić drona. Długotrwały lot w silnym wietrze może doprowadzić do przegrzania (przepalenia) silników lub regulatorów, skąd bardzo blisko awarii. Drobne opady deszczu dla przystosowanych dronów, nie stanowią przeszkody do lotu, jednak jakość zebranego materiału fotograficznego lub filmowego, może być wątpliwej jakości. Z warunkami pogodowymi może korelować jakość sygnału GPS, który jest kluczowym aspektem zarówno dla bezpieczeństwa jak i komfortu oraz stabilności lotu. Czynnikiem, który może znacząco zakłócać odbiór sygnału GPS jest aktywność słoneczna. Jest to czynnik, który zawsze powinien być sprawdzony przed startem.

Mając na uwadze wszystkie powyższe ograniczenia i ryzyko wykonywania zdjęć przy pomocy drona, możemy obecnie w stosunkowo łatwy sposób, zyskać nową niecodzienną perspektywę fotografii lotniczej własnego obiektu. Zapraszam Was do przeglądania galerii zdjęć wykonanych z drona, głównie na terenie Podhala i Zakopanego.

Summary
Service Type
fotografia lotnicza
Provider Name
Robert Parma Fotografia, Telephone No.+48790307070
Area
Zakopane, Małopolska
Description
Usługa fotografii lotniczej i filmowania, wykonywana dronem, na terenie Podhala, Zakopanego, Nowego Targu, Krakowa, Warszawy.