Hotel Foluszowy Potok to jedna z naszych ulubionych zakopiańskich destynacji. Jego właściciele starają się zachować w wystroju hotelowych wnętrz tradycyjny, podhalański styl, jednocześnie dbając, by wyposażenie obiektu spełniało wymagania współczesnej rodziny. Naszym zadaniem było wykonanie kompletnej sesji obiektu Foluszowy Potok. Zdjęcia zostały wykorzystane do działań promocyjnych – można je znaleźć w internetowej galerii na stronie hotelu. Czy udało się nam uchwycić unikalny klimat tego miejsca? Przekonaj się!

Foluszowy Potok – zdjęcie całego obiektu

Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego sesja hotelu Foluszowy Potok zajęła nam więcej, niż jeden dzień,
  • co sprawia, że Hotel Foluszowy Potok jest atrakcyjny nie tylko z bliska,
  • jak sfotografowaliśmy wnętrza w Foluszowym Potoku,
  • w jaki sposób można urozmaicić zdjęcia obiektu hotelowego.

Gościnne, urokliwe miejsce u podnóża Tatr. Pokoje z widokiem na ośnieżone lub skąpane w słońcu szczyty, a do tego swojska, regionalna kuchnia. Foluszowy Potok to jeden z ulubionych obiektów hotelowych Zakopanego – stali bywalcy przyjeżdżają tu w sezonie zimowym i letnim już od lat. Jednak jak nakłonić do zaplanowania w nim urlopu zupełnie nowe osoby? Pomocna może okazać się profesjonalna sesja zdjęciowa. Atrakcyjne fotografie zamieszczone w galerii na stronie, w mediach społecznościowych czy materiałach offline pokażą gościom, dlaczego właściwie Twój hotel jest wart wizyty. Chcesz ich zachęcić? Daj się zamknąć w naszym kadrze.

Co jest najważniejsze w sesji obiektu hotelowego?

Zawsze bierzemy pod uwagę warunki atmosferyczne i możliwości logistyczne naszego klienta. Wiemy, że zdjęcia dronowe nie mają większego sensu podczas mgły. Z kolei fotografia wnętrz nie jest wykonalna, jeśli w hotelu nie ma ani jednego wolnego pokoju. Dlatego sesja obiektu hotelowego to przedsięwzięcie wymagające dobrego planu i… gotowości na jego elastyczne zmiany.

Foluszowy Potok – fotografia restauracji, case study

              Robert Parma Fotografia — restauracja Czerwone Korale w Foluszowym P  otoku

Cały materiał dla Foluszowego Potoku powstawał podczas siedmiu wizyt. Każda z nich przebiegała w nieco innych warunkach świetlnych. Wykorzystaliśmy dobrą pogodę, by stworzyć ciekawe ujęcia obiektu z zewnątrz, w tym z lotu ptaka. Udało się nam również wykonać zdjęcia pokojów oraz części wspólnej. Dzięki temu gość, który rozważa odwiedziny w hotelu, otrzymuje kompleksową wizualną relację na temat interesującego go miejsca.

Chcesz zobaczyć Foluszowy Potok naszymi oczami? Zapraszamy Cię zatem w fotograficzną podróż po obiekcie.

Foluszowy Potok – jak wyeksponować idealną lokalizację obiektu?

Hotel Foluszowy Potok jest położony w odległości kilku minut spacerem od Krupówek, a od Wielkiej Krokwi dzieli go jedynie kilometr. Pomimo dużej bliskości centrum Zakopanego, hotel zachowuje zalety odizolowanego od miejskich hałasów kurortu.

Zdjęcia lotnicze pozwoliły nam pokazać hotel w całej okazałości. Nie zapomnieliśmy też o atrakcyjnym tle – górskie krajobrazy to z pewnością odpowiednia zachęta dla fanów trekkingu lub sportów zimowych. Na fotografii widać również, że obiekt znajduje się w cichym, spokojnym sąsiedztwie – jest zatem świetną destynacją na rodzinny urlop.

Hotel Foluszowy Potok – nowy, odświeżony wystrój

Wnętrza hotelu przeszły jakiś czas temu zdecydowaną przemianę. Nie zrezygnowano z inspiracji podhalańską kulturą ani z akcentów rustykalnych. Dodano jednak niewielką szczyptę nowoczesności, która harmonijnie uzupełnia niepowtarzalny klimat Foluszowego Potoku. Ten spokój staraliśmy się uchwycić na naszych zdjęciach.

Na fotografii ciepło drewna i wykorzystanych w aranżacji przestrzeni kolorów kontrastuje z raczej chłodnym widokiem za oknem. Dzięki temu stworzyliśmy wrażenie przytulnego, nastrojowego wnętrza, do którego aż chce się wracać.

Zdjęcie wnętrza hotelowego podczas zmroku

Robert Parma Fotografia, przytulne wnętrza Hotelu Foluszowy Potok

Fotografując pokoje, a zwłaszcza część sypialną, skupiliśmy się na komforcie wyposażenia. Chcieliśmy zaprezentować apartament tak, by potencjalni goście mogli wyobrazić sobie siebie w miejscu, w którym niczego im nie brakuje. W kadrze znalazły się więc wszystkie udogodnienia, które swoim klientom zapewnia Foluszowy Potok. Znajdziesz tu telewizor, wygodne łóżko i gustowne dekoracje, a wszystko to skąpane w ciepłym, przyjemnym dla oka świetle.

Foluszowy Potok - zdjęcie sypialni

Robert Parma Fotografia, przestronna sypialnia w Foluszowym Potoku

Chcesz, żebyśmy sfotografowali również restauracyjne dania i drinki? Zobacz naszą ofertę w zakładce fotografia produktowa.

Foluszowy Potok pod lupą – detale przykuwają oko klienta

Lubimy przyciągające uwagę szczegóły. Drobne rekwizyty z logotypem obiektu, czy przedmioty codziennego użytku pozwalają budować narrację naszej fotograficznej opowieści o miejscu. Dzięki temu hotel na zdjęciu zyskuje oryginalny charakter, a osoby, przeglądające internetową galerię na stronie Foluszowego Potoku, mogą przekonać się, czy klimat miejsca odpowiada ich oczekiwaniom.

Zdjęcie łóżka w hotelowym apartamencie

              Robert Parma Fotografia, zdjęcie sypialni z rekwizytami

Pokazując detale, możemy też wyeksponować logo obiektu i dodatkowo utrwalić je w pamięci oglądających.

Foluszowy Potok - zdjęcie logotypu na poduszce

Robert Parma Fotografia, zdjęcie z logotypem Foluszowego Potoku

Czasami ustalamy scenariusz zdjęć hotelu jeszcze przed realizacją, nierzadko jednak „reżyserowane” zdjęcia z rekwizytami to rezultat spontanicznego pomysłu. Książka, jabłko, inspirujący obraz lub wazon z kwiatami mogą pomóc nam w wykreowaniu realistycznego, wiarygodnego świata. Dzięki temu zdjęcia Twojego obiektu będą miały wyjątkowy, autentyczny charakter. Zastanawiasz się, jak przygotować apartament do sesji zdjęciowej? Zerknij na pozostałe wpisy – poruszamy ten temat na naszym blogu.

Hotel Foluszowy Potok to realizacja, którą zapamiętamy na długo. Zauroczyły nas zarówno urocze tatrzańskie krajobrazy, jak i wyjątkowy klimat tego miejsca. W planach mamy kolejne sesje w ciekawych lokalizacjach – śledźcie naszego bloga, by nie przegapić interesujących wpisów o naszej pracy i o świecie fotografii reklamowej.